НОВА ЗАКОНОДАВЧА ІНІЦІАТИВА : Відмовився отримувати повістку – готуйся заплатити величезний штраф

Проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо проходження служби у військовому резерві на особливий період» днями було зареєстровано в Раді.

У ньому передбачені суттєві зміни чинних процедур, що пов’язані з проходженням військової служби. Особливо щодо «ухильників» — пишет ПН.

Законопроект передбачає штраф 85 000 гривен за відмову від отримання персональної повістки.

Законопроект покликаний регулювати, зокрема, службу резервістів. Автори пропонують і на них поширити виконання військового обов’язку: «Громадяни України в добровільному порядку проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України або інших військових формувань, а в особливий період, в обов’язковому порядку можуть бути зараховані у військовий оперативний резерв».

Також пропонують не виключати з обліку резервістів чоловіків 40-річного віку, котрі не отримали військово-облікової або спорідненої з нею спеціальності.

Зміни можуть торкнутися і Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей». Пропонується за вислугу літ під час призначення пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям військової служби за контрактом додатково зараховувати час служби у військовому резерві з розрахунку три роки служби у військовому резерві за один рік служби.

Законопроект подано до головного законодавчого органу країни групою нардепів – представників кількох фракцій коаліції, з них: Сергій Пашинський, Юрій Береза,Тетяна Чорновол, Андрій Тетерук.

Джерело