Президент Петро Порошенко висловив надію на те, що Японія в 2017-му спростить отримання віз для українців та збільшить інвестиції в економіку України

Під час зустрічі з послом Японії в Україні Сіґекі Суммі, президент України Петро Порошенко підписав указ про святкування року Японії в Україні та висловив подяку Японії за підтримку незалежності і територіальної цілісності України. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Порошенко також зазначив роль Японії в наданні допомоги Україні в проведенні реформ і нагадав про виділення $1,8 млн протягом 2014-2016 років для їх проведення в країні.

«Ми також високо цінуємо незмінну позицію японської сторони щодо невизнання окупації Росією Криму, а також готовність всебічно сприяти консолідації зусиль міжнародної спільноти для забезпечення повної імплементації Мінських домовленостей», — додав президент.

Посол Японії в Україні Сіґекі Сумі подякував президенту за високе визнання ролі його країни і зазначив, що «після Майдану значна кількість великих японських компаній почала свою активну економічну діяльність в Україні». «Відносини між Японією і Україною ніколи не були такими близькими, як сьогодні», — сказав посол.

Порошенко висловив надію на те, що в цьому році Японія спростить отримання віз для українців, а також активізує і збільшить прямі інвестиції в економіку України.

Глава держави передав запрошення прем’єр-міністру Японії Сіндзо Абе відвідати Україну в цьому році.

9 грудня 2016 року Порошенко та прем’єр Японії в телефонному режимі обговорили агресію РФ проти України. Зокрема, Порошенко розповів Сіндзо Абе про те, що в ситуації з вирішенням конфлікту в Донбасі спостерігається стагнація через продовження збройної агресії Росії проти України.

news.liga.net