Прорватися через український кордон екс-президенту Грузії і колишньому голові Одеської ОДА Міхеілу Саакашвілі допомагали представники криміналітету, які знаходяться під російським впливом, передає Корупція.Інфо

Рік тому з приводу звільнення зам. генпрокурора, прокурора Одеської області Давида Сакварелідзе Саакашвілі зробив гучну заяву, мовляв, регіон захопили «корумповані покидьки» і «кримінал з чітким сепаратистським ухилом».

Ці виродки, ці корумповані покидьки суспільства – зараз вони зняттям Сакварелідзе практично захопили владу в Одеській області. Це не тільки кримінал, це кримінал з чітким сепаратистським ухилом

Минуло небагато часу і Міхеїл Саакашвілі сам заручився підтримкою криміналу з «російським ухилом».

На відео з українсько-польського кордону (КП «Шегині») видно, хто допоміг Саакашвілі прорватися в Україну.

Олексій Цибко – особистість дуже примітна.

Звичайним громадянам України він знайомий як екс-президент федерації регбі України та екс-мер міста Сміла Черкаської області.

А ось правоохоронцям – в першу чергу, як учасник організованого злочинного угруповання «Рибки» (Віктор Рибалко був застрелений в 2005 році).

Це надзвичайно потужне і потаємне ОЗУ, яке спеціалізувалося на контролі фінансової діяльності в кредитно-банківській системі, займалося «вбивствами на замовлення», крадіжками, грабежами, розбоями та здирництвом.

Джерела стверджують, що на Цибко заведено кілька кримінальних проваджень за участь в рейдерських захопленнях, в тому числі УКРКАРТ, а також виробництво по Укргазбанк. Цибко був помічений в нальотах і на кілька українських підприємств.

Ще один цікавий факт: про зв’язки з кримінальним світом на виборах в 2014 році Олексій Цибко балотувався в депутати від партії «Громадянський рух України» під №22. У цьому ж списку під №11 був львівський бізнесмен і кримінальний авторитет Володимир Дідух на прізвисько «Вова Морда».

«Вову Морду» у вузьких колах називають «останнім кримінальним авторитетом 90-х» або «хрещеним батьком мафії».

На початку дев’яностих Дідух переїхав до Москви. Там, за його словами, він і заробив перший мільйон доларів, після чого повернувся в Україну, де і став легендою кримінального світу.

Одна з останніх «справ»: в 2016 році стався замах на голову наглядової ради «Львівського холодокомбінату» Богдана Копитко. Дідуха вважають замовником.

Кримінальна «залученість» Цибко, звичайно, вражає розмахом. Однак це ще не все. Колишній мер українського міста є активним прихильником «великої Росії», виступає в Россмо і, за інформацією джерел, є … членом «Партії ветеранів Росії».

Цинічно, але Цибко хизується, що воював у складі батальйону «Дніпро-1». Однак офіційні дані говорять про інше.

Олексій Цибко «засвітився» і в фейковому штурмі Адміністрації Президента України у вересні 2014 року. Тоді до будівлі на Банковій прийшли люди, які представилися бійцями батальйону «Дніпро» і зажадали від Петра Порошенка почати переговори з російськими терористами.

Відзначимо, що напередодні акції комбат «Дніпра» Юрій Береза ​​заявив, що його підрозділ не братиме участі в акції біля будівлі АП, а всі люди, які там зберуться – провокатори.

Цибко також є одним із засновників «Батальйону братства», з яким пов’язано чимало скандалів.

«Брати» вимагали введення воєнного стану, повалення влади.

Дивовижний факт: під час російської агресії лідер «братства» В’ячеслав Фурса систематично відвідував Росію.

«Батальйон братерства» після мітингів під будівлями ГПУ і АП тодішній голова СБУ Валентин Наливайченко публічно назвав мережею агентів Росії.